• "Z ekologią na TY"- ciąg dalszy niesamowitych przeżyć

• Jesienią uczniowie naszej szkoły się nie nudzą i nie brakuje im energii!

25 października klasy I - IV wybrały się do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, który o tej porze roku wygląda zjawiskowo.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Z ekologią na ty” we współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże ze Starostwem Powiatowym w Krapkowicach. Uczniowie, podczas wycieczki, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, zwiedzali okolicę oraz udali się na pyszny obiad. Znaleźli nawet kilka wrocławskich krasnali. Nie zabrakło też kolorowych liści, które zabrali na pamiątkę do domu. Może uda się zrobić z nich prace plastyczne? Dzieci na pewno będą miały ciekawe pomysły😀

I humory wszystkim dopisywały.

• A u nas .... ziemniak w roli głównej

• Młodsi artyści z naszej szkoły tworzyli  kukiełki, a uczniowie starszych klas wystąpili w roli kucharzy.

​​Przygotowaliśmy sałatkę jarzynową dla całej szkoły.

Była pyszna!

Jesteśmy THE BEST!

• Chemia nas inspiruje

• Dziś na chemii klasa siódma przygotowała nietypowe mieszaniny - aromatyczne sole do kąpieli. W sam raz na jesienną chandrę.

• Szkoła Roku i Nauczyciel Roku - nominacje

• Dzień dobry,

z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie opolskim jest prowadzony przez „Nową Trybunę Opolska”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymał pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Halina Pryjda.

Z poważaniem,

Redakcja „Nowej Trybuny Opolskiej”

Taką oto miłą wiadomość otrzymaliśmy. O szczegółach głosowania poinformujemy Was w najbliższym czasie.

Dziękujemy bardzo za nominację - czujemy się zaszczyceni!

• Antystresowe gniotki

• Na szkolny stresik nie ma miejsca w 1. klasie, aby jemu zapobiegać tworzymy własne gniotki antystresowe korzystając z prostych "składników" jakimi są baloniki, skrobia ziemniaczana i włóczka oraz nadając "drugie życie" plastikowym śmieciom - lejki wykonaliśmy z butelek.

Uczyliśmy się współpracy i przy okazji świetnie się bawiliśmy.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.💪 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie matematyki. 😉Dziś nasi uczniowie wspaniale się bawili 🥳🫶🥳

• Chemia - różnobarwne wieże

• Najlepsza nauka to nauka przez doświadczenie. Dziś klasa siódma wykonała na chemii różnobarwne wieże gęstości. Praca wymagała precyzji i zaangażowania.😊👨‍🔬👩‍🔬

• Każdy w naszej szkole ma swoje święto - 10 września przypada Dzień Chłopaka.

Wszystkie klasy naszej szkoły świętowały go na swój sposób.

• Wycieczka do kina

• Dziś klasa 7, choć w swym małym składzie lecz spragniona wrażeń, wybrała się na klasową wycieczkę do kina. Był czas na integracje, uczniowskie wygłupy, wspólny posiłek i poruszający film.

• "Rozwińcie skrzydła i zobaczcie dokąd was poniosą"

Tym hasłem zakończyliśmy rok szkolny 2021/22.

To był dobry rok, bez strachu i izolacji, był dobry, bo był pełen miłych spotkań i wycieczek, wspaniałych wrażeń i pięknych wspomnień.

Rozstaliśmy się z niektórymi nauczycielami i pożegnaliśmy uczniów klasy 8.

Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominali czas spędzony z nami, a teraz rozwińcie skrzydła i zobaczcie dokąd was poniosą - trzymamy mocno kciuki za spełnianie waszych marzeń.

Życzymy wszystkim pogodnych i radosnych wakacji.

Do zobaczenia 1 września 2022 r.

• Euroweek zaliczony

• 28 maja wyruszyliśmy naszą elitarną 10-osobową grupką na przygodę z Euroweek - jest to program językowy dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych a także uczący komunikacji społecznej tak potrzebnej uczniom w zmieniającym się szybko świecie.

Na miejscu nie było czasu na nudę! Zajęcia od 9.00 do 20.00 całkowicie nas pochłaniały. Na pewno była to niezapomniana przygoda.....już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy!