Strona główna
AKTUALNOŚCI
Nocka w szkole !!!
Za nami absolutnie niezapomniana, szalona Szkolna Nocka! Nasza szkoła po zmroku zamieniła się w prawdziwe centrum rozrywki, a energii nie brakowało nikomu (czego nie można powiedzieć o chęci do spania... ).
Co to był za wieczór! Zobaczcie sami, jak wyglądał nasz plan idealny:
Nockę rozpoczęliśmy z wielkim apetytem – pyszna pizza ufundowana przez nasz niezawodny Samorząd Uczniowski dała nam kopa do działania! Dziękujemy!
Spektakle profilaktyczne " Magiczna Scena"
Magia z ważnym przesłaniem! Za nami wyjątkowe spektakle profilaktyczne
Wczoraj mury naszej szkoły zamieniły się w prawdziwy teatr! Gościliśmy aktorów z programu „Magiczna Scena”, którzy przygotowali dla naszych uczniów niezwykłe, pełne emocji widowiska.
Spektakle były dostosowane do wieku odbiorców i poruszały niezwykle ważne tematy.
Ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna na terenie Kopalni Wapienia w Górażdżach
Tam, gdzie przyroda dostała drugą szansę
Uczniowie klas 1–5 wyruszyli na niezwykłą przygodę po ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej na terenach zrekultywowanych Kopalni Wapienia w Górażdżach.
Naszą przewodniczką była pani Monika Szafranek, która z ogromną życzliwością, pasją i uśmiechem opowiedziała nam historię tego miejsca. Dowiedzieliśmy się m.in., dlaczego właśnie tutaj działa kopalnia, co się w niej wydobywa (tak, to wapień, a nie węgiel! ) oraz dlaczego surowce skalne są nam potrzebne każdego dnia.
Wycieczka rowerowa klasy 8 !
Aktywnie, słonecznie i z uśmiechem - tak minął dzisiejszy dzień! Klasa ósma pokonała 48 kilometrów pokazując świetną formę i doskonałego ducha zespołu.
Po drodze zatrzymaliśmy się na czereśnie, odwiedziliśmy pana Jerzego Koteluka, gdzie czekały na nas pyszne rogaliki, a w drodze powrotnej zajrzeliśmy do Kamienia Śląskiego, do ogrodu Księdza Sebastiana Kneippa. Tam mogliśmy zanurzyć dłonie i stopy w basenach do hartowania organizmu i poprawy krążenia. Na zakończenie wycieczki nie zabrakło również pysznych lodów.
Wycieczka do Auschwitz
Lekcja historii, której nigdy nie zapomnimy
Dzisiejszy dzień był dla uczniów klas 7 i 8 wyjątkowym, choć trudnym doświadczeniem. Wspólnie udaliśmy się na wyjazd edukacyjny do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Przekraczając bramę z napisem „Arbeit macht frei”, nasi siódmoklasiści i ósmoklasiści wkroczyli w świat historii, którą do tej pory znali jedynie z podręczników. Widok osobistych rzeczy więźniów, ścian straceń oraz ogromu terenu byłego obozu w Birkenau wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.
- liczba odwiedzin: 606808
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Znajdź nas
Kalendarz
- cze
- 12
- Wycieczka do Auschwitz
- 12.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- „Morskie opowieści marynarzy, piratów i syren”
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka rowerowa klasy 8 !
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Nocka w szkole !!!
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Spektakle profilaktyczne " Magiczna Scena"
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Wizyta przyrodnika Pana Rafała Świerada
- 19.06.2026
- Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
- Inspektor Ochrony Danych: Marek Adamaszektel. 608294903email:madamaszek@zontekiwspolnicy.pl