• Witamy na naszej stronie

Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

Klasa 4 świętowała dzisiaj Dzień Chłopaka.

Zanim nasi młodzi mężczyźni otrzymali prezenty, musieli na nie "zapracować" 😉. Trzeba było zjeść cytrynę bez skrzywienia się, zrobić sałatkę owocową dla sześciu osób, odgadnąć: "kim jestem?", rozszyfrować kalambury i narysować ilustrację z zamkniętymi oczami. Ponieważ wszystkim chłopakom udało się wykonać wszystkie te trudne zadania, uznałyśmy z Sofiyą, że zasłużyli na nagrodę💪 i wręczyłyśmy im małe prezenciki.

• PROJEKT "Od jabłuszka do soku" - ETAP I

Jesteśmy już po pierwszym etapie projektu "Od jabłuszka do soku" realizowanego we współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże ze Starostwem Powiatowym w Krapkowicach.

Uczniowie, 25 września, wzięli udział w warsztatach produkcji soku w Ekozagrodzie Jabłoniowy Sad w Szczedrzyku, gdzie od podszewki poznali cały proces wytwarzania pysznego soku jabłkowego z jabłek prosto z drzewa.

• IF WE WANT - WE CAN

Nic tak nie pomaga w nauce, jak sprawdzenie teorii w praktyce. Dlatego tez, chcąc poznać zawiłości funkcjonowania naszego województwa, 14 września br. odbyliśmy lekcję samorządową w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

Po tak poważnej lekcji zrelaksowaliśmy się spacerkiem po Opolu i udaliśmy się na warsztaty „Europejska wioska” prowadzone przez wolontariuszy z całej Europy w ramach projektu Euroville organizowanych przez Stowarzyszenie Europa Iuvenis.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wtorek 30.04.2024