Strona główna
AKTUALNOŚCI
Warsztaty w Opolu
Klasy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie, gdy nasi dziadkowie i wujkowie wyjeżdżali z kraju 40 lat temu w poszukiwaniu lepszego życia. Jak dobrze, że dziś, wyjeżdżając z kraju, nie musimy mieścić całego naszego dorobku w jednej skrzynce zbitej ze starych desek.
Profilaktyka nadwagi i otyłości w gminie Gogolin.
W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji poświęconej zdrowemu żywieniu. Zdrowie to nasz najważniejszy skarb dlatego tak ważne jest by dzieci od najmłodszych lat miały szansę wypracować zdrowe nawyki żywieniowe .
Spotkanie to odbyło się w ramach programu profilaktyki nadwagi i otyłości dzieci i młodzieży w gminie Gogolin.
11 listopada
Dziś, 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, w Gogolinie panowała wyjątkowa, podniosła atmosfera. Uroczystości rozpoczęły się piękną Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, podczas której wierni modlili się za wolną Polskę oraz za tych, którzy oddali życie w jej obronie.
Po Mszy delegacje mieszkańców, samorządu, szkół i organizacji społecznych udały się pod pomnik oraz grób Powstańców Śląskich, aby złożyć kwiaty i oddać hołd bohaterom naszej ziemi. Ten gest wdzięczności i pamięci był pełen wzruszenia i dumy z historii regionu.
Akademia z okazji Święta Niepodległości – wzruszająca lekcja historii
4 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Gościem specjalnym był pan Robert Wetzel z Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny, który wygłosił inspirujący wykład o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Akademię uświetniły poruszające występy uczniów, które wzbudziły wiele emocji i refleksji. Zwieńczeniem wydarzenia był wyjątkowy moment – po raz pierwszy na naszym nowym maszcie została uroczyście wciągnięta flaga Polski. To była piękna i podniosła chwila, którą zapamiętamy na długo.
Zanurzeni w świecie rybek – wyjątkowa lekcja
Dzięki pomocy rodziców, a w szczególności mamy Wiktora, nasza klasa otrzymała piękne akwarium! Z tej okazji odwiedził nas akwarysta pan Mateusz, który opowiedział, jak krok po kroku stworzyć podwodny świat i jak dbać o jego mieszkańców.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i inspirującą lekcję!
- liczba odwiedzin: 607859
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Znajdź nas
Kalendarz
- cze
- 12
- Wycieczka do Auschwitz
- 12.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- „Morskie opowieści marynarzy, piratów i syren”
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka rowerowa klasy 8 !
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Nocka w szkole !!!
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Spektakle profilaktyczne " Magiczna Scena"
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Wizyta przyrodnika Pana Rafała Świerada
- 19.06.2026
- Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
- Inspektor Ochrony Danych: Marek Adamaszektel. 608294903email:madamaszek@zontekiwspolnicy.pl