• Witamy na naszej stronie

Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• Najważniejsza integracja

7 czerwca uczniowie klasy II spędzili wspólny czas na zabawach u swojego kolegi Maksa.

Były skoki, wyskoki, przewrotki na trampolinie i zjeżdżanie na Tyrolce. Kolejka do niej, mimo małolicznej klasy, nie miała końca. Zabawy na huśtawkach, w piaskownicy, ściance wspinaczkowej i wielu innych atrakcjach nie wykazywała zmęczenia u dzieci. Chyba tak działały środki wzmacniające przygotowane przez rodziców. Fontanna czekoladowa i inne smakołyki przygotowane przez nich dawały naszym uczniom wielką moc. Spędzony czas zostanie na zawsze w ich pamięci. Będą mogli wspominać ten dzień kiedy dorosną.

• EUROWEEK

Kolejna edycja obozu językowego EUROWEEK za nami 💪🇺🇲
            Uczniowie klasy szóstej i ósmej przez pięć dni mieli okazję podszkolić język angielski wśród rówieśników z innych szkół. Wolontariusze z Turcji, Wietnamu czy Gruzji robili co w ich mocy by każdą minutę wypełnić nauką, radością i wyzwaniami, które aktywizowały dzieci do działania. Przełamywanie barier językowych, wychodzenie ze swojej strefy komfortu, praca w grupie, poznawanie innych kultur, szacunek dla innych, zabawa która jest nauką, integracja, przedstawienia, prezentacje...to wszystko i wiele więcej dal nam Euroweek w tym roku !
            Na pożegnanie były łzy...bo było tak wyjątkowo ! Cóż można pisać więcej... może do zobaczenia za rok? 😉😁Kolejna edycja obozu językowego EUROWEEK za nami 💪🇺🇲 Uczniowie klasy szóstej i ósmej przez pięć dni mieli okazję podszkolić język angielski wśród rówieśników z innych szkół. Wolontariusze z Turcji,

• Gościnny dom Państwa Sobotów

Wczoraj, 12.06., klasa 3 i klasa 8 miały niezaprzeczalną przyjemność odwiedzić gościnny dom Olafa Soboty. Po spacerze piękną leśną drogą dotarliśmy do celu. Na miejscu czekały na nas same niespodzianki: przepyszny poczęstunek i gra terenowa, podczas której rozwiązywaliśmy zadania (było ich aż 11!) o treści przyrodniczej. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, podziwiając rośliny i zwierzęta przebywające w domu Państwa Sobotów i jego otoczeniu. Byliśmy także pod wrażeniem ogromnej wiedzy Olafa.

• Wycieczka klas I-III do Kamienia Śląskiego

31 maja uczniowie klas I-III wybrali się na pieszą wycieczkę do Kamienia Śląskiego. Bardzo dzielnie maszerowali lasem szukając szlaku wyznaczonego przez rodziców uczennicy klasy II. Miały okazję spędzić piknik na placu zabaw w Kamieniu Śląskim, gdzie dotarł do nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zwiedziły zamek, w którym spotkały biskupa Alfonsa Nossola. Zawędrowały także do miejscowej restauracji na przepyszną pizzę. Bardzo miło spędziły dzień . Przeszli ponad 20 kilometrów, co wzbudziło dumę ze swoich dzieci u wielu rodziców. Po powrocie do szkoły czekała na nich następna atrakcja. Wspólne zabawy i nocka w szkole. Mimo zmęczenia dzielnie się broniły przed snem. Myślę, że chętnie powtórzą swoją przygodę w nowym roku szkolnym.

• Sezon wycieczkowy rozpoczęty

Rok szkolny dobiega końca, nastały słoneczne dni, więc nadszedł również czas na wspólny wypad rowerowy. Cel: Kamień Śląski. Idealne miejsce na odpoczynek, miłe spędzenie czasu a przy okazji poznanie swojego regionu. Tuż przed godziną 9 w trasę ruszyło 19 cyklistów. Pokonaliśmy ponad 25 km tras wiodących asfaltem, lasem i parkiem. W czasie 6 godzin działo się wiele. Pierwszy dłuższy postój mieliśmy w parku przy pałacu. Najpierw zjedliśmy drugie śniadanie a potem weszliśmy do obiektu, w którym usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczących jego odnowienia, ostatnich właścicieli i obecnej działalności. Później wybraliśmy się na zwiedzanie miejscowości. Rozpoczęliśmy od parku krajobrazowego otaczającego pałac wraz z bramą dzwonów. Kolejnym punktem był cmentarz z Pomnikiem Powstańców Śląskich oraz cmentarz choleryczny. Nie mogło również zabraknąć czasu na moczenie rąk i nóg w ogrodzie Kneippa a t

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wtorek 21.05.2024