AKTUALNOŚCI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
"Ktoś kiedyś gdzieś powiedział, że życia człowieka składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, a pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. I musi tak być, bo przecież: każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. "
Takimi właśnie słowami 8 klasa zaczęła swoje pożegnanie że szkołą, w której spędziła całe 8 lat. Na zakończenie usłyszeliśmy wzruszające słowa wiersza:
FESTYN RODZINNY
Tegoroczny festyn był doskonałą okazją by wspólnie z rodzicami świętować i spędzić trochę czasu razem. Festyn odbył się w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Kultura w społeczności lokalnej”. Projekt ten, finansowany przez Powiat Krapkowicki oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Górażdże, zapewnił naszej szkole fundusze dzięki, którym zakupione zostały stroje, rekwizyty oraz scenografia do przedstawienia pt. „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.”, wystawionego przez dzieci z klas 1-3.
WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ
Drodzy Uczniowie,
niedługo rozpoczniecie wakacje i będziecie mieli mnóstwo wolnego czasu do zagospodarowania. Sięgnijcie więc po ciekawą książkę. Wszystkich czytelników z klas I – VII zapraszam do szkolnej biblioteki po książkę na wakacje. Z jej bohaterami przeżyjecie niezwykłe przygody, poznacie ciekawe miejsca i spotkacie interesujących rówieśników.
14 czerwca 1940 rok
Do Auschwitz przyjechał pierwszy transport więźniów. Było ich 728.
Przez kolejne lata do tego okrutnego miejsca - piekła na ziemi - trafiło 1,3 miliona ludzi, z których ocalało niespełna 200 tysięcy.
14 czerwca 2023, czyli dokładnie w 83. rocznicę uruchomienia obozu zagłady, po terenie dzisiejszego Muzeum niespiesznie, ale z ogromnym zaangażowaniem oprowadził nas Pan Daniel Magiera.
Jego opowieść o losach więźniów bardzo nas poruszyła. To nieprawdopodobne, że takie okrucieństwa wobec ludzi mogły się wydarzyć.
Oby taka historia nigdy się nie powtórzyła.
Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach
13 czerwca klasa II ruszyła na wyprawę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Domy prapradziadków wywarły wrażenie na dużo młodszym pokoleniu. Z dużym zainteresowaniem słuchali przewodników oprowadzających ich po starych chałupach. Z zaciekawieniem pytali o wszystkie spotkane tam eksponaty.
Po zwiedzeniu szkoły oznajmili, że wolą swoją i nowoczesną, ale chleb wypiekany w starym piecu bardzo im smakował.