• Witamy na naszej stronie

Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• FESTYN RODZINNY

Tegoroczny festyn był doskonałą okazją by wspólnie z rodzicami świętować i spędzić trochę czasu razem. Festyn odbył się w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Kultura w społeczności lokalnej”. Projekt ten, finansowany przez Powiat Krapkowicki oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Górażdże, zapewnił naszej szkole fundusze dzięki, którym zakupione zostały stroje, rekwizyty oraz scenografia do przedstawienia pt. „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.”, wystawionego przez dzieci z klas 1-3.

• WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

Drodzy Uczniowie,

niedługo rozpoczniecie wakacje i będziecie mieli mnóstwo wolnego czasu do zagospodarowania. Sięgnijcie więc po ciekawą książkę. Wszystkich czytelników z klas I – VII zapraszam do szkolnej biblioteki po książkę na wakacje. Z jej bohaterami przeżyjecie niezwykłe przygody, poznacie ciekawe miejsca i spotkacie interesujących rówieśników.

• 14 czerwca 1940 rok

Do Auschwitz przyjechał pierwszy transport więźniów. Było ich 728.
            Przez kolejne lata do tego okrutnego miejsca - piekła na ziemi - trafiło 1,3 miliona ludzi, z których ocalało niespełna 200 tysięcy.

14 czerwca 2023, czyli dokładnie w 83. rocznicę uruchomienia obozu zagłady, po terenie dzisiejszego Muzeum niespiesznie, ale z ogromnym zaangażowaniem oprowadził nas Pan Daniel Magiera.
            Jego opowieść o losach więźniów bardzo nas poruszyła. To nieprawdopodobne, że takie okrucieństwa wobec ludzi mogły się wydarzyć.
            Oby taka historia nigdy się nie powtórzyła.

• Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach

13 czerwca klasa II ruszyła na wyprawę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Domy prapradziadków wywarły wrażenie na dużo młodszym pokoleniu. Z dużym zainteresowaniem słuchali przewodników oprowadzających ich po starych chałupach. Z zaciekawieniem pytali o wszystkie spotkane tam eksponaty.

Po zwiedzeniu szkoły oznajmili, że wolą swoją i nowoczesną, ale chleb wypiekany w starym piecu bardzo im smakował.

• Najważniejsza integracja

7 czerwca uczniowie klasy II spędzili wspólny czas na zabawach u swojego kolegi Maksa.

Były skoki, wyskoki, przewrotki na trampolinie i zjeżdżanie na Tyrolce. Kolejka do niej, mimo małolicznej klasy, nie miała końca. Zabawy na huśtawkach, w piaskownicy, ściance wspinaczkowej i wielu innych atrakcjach nie wykazywała zmęczenia u dzieci. Chyba tak działały środki wzmacniające przygotowane przez rodziców. Fontanna czekoladowa i inne smakołyki przygotowane przez nich dawały naszym uczniom wielką moc. Spędzony czas zostanie na zawsze w ich pamięci. Będą mogli wspominać ten dzień kiedy dorosną.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Czwartek 16.05.2024