Klasy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie, gdy nasi dziadkowie i wujkowie wyjeżdżali z kraju 40 lat temu w poszukiwaniu lepszego życia. Jak dobrze, że dziś, wyjeżdżając z kraju, nie musimy mieścić całego naszego dorobku w jednej skrzynce zbitej ze starych desek.
Jednym z elementów warsztatów było ozdabianie takich symbolicznych skrzynek, które dzieci mogły następnie zabrać do domu. Dziękujemy pani Frączek za zorganizowanie bardzo udanej wycieczki.