• Witamy na naszej stronie

Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• OD JABŁUSZKA DO SOKU - ETAP II

Meldujemy, iż kolejny etap naszego projektu „ Od jabłuszka do soku”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Krapkowickiego i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże został zrealizowany!

We wtorek 31 października wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach, w trakcie których samodzielnie budowali domki dla owadów. Była to doskonała okazja by wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą w poprzednim etapie projektu. Dzieci pracowały uparcie do samego końca, a łatwo nie było. Dzięki wytrwałości, pozytywnej energii, i pomocy nauczycieli powstały piękne domki dla owadów, z których wszyscy byli bardzo dumni.

• "TO JUŻ TYLKO WSPOMNIENIA..."

„To już tylko wspomnienia – poznanie ciekawych miejsc turystycznych i zabaw plenerowych” – taki tytuł nosił projekt dofinansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże, a prowadzony od początku tego roku szkolnego w SPSP im. H. Sienkiewicza w Górażdżach. Jego podsumowanie miało miejsce w piątek, 27.10.2023r.

• WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE

26.10.23r. uczniowie klasy pierwszej gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie. Uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadziły Panie Bibliotekarki.

Dzieci z ogromną ciekawością oglądały nowoczesną bibliotekę, zbiory literatury dziecięcej oraz dowiedziały się w jaki sposób mogą stać się czytelnikami. Następnie w skupieniu wysłuchały bajek teatrzyku kamishibai, a później świetnie bawiły się, słuchając wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie mieli także okazję, by samodzielnie wykonać zakładki do książki.

• W ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY

18.10.2023r. uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli projekt czytelniczy „W świecie wierszy Jana Brzechwy”.

Zapoznali się z wybranymi utworami autora i wykonali pierwsze prace plastyczne prezentujące bohaterów wierszy.

Przed nimi jeszcze kilka spotkań projektowych oraz udział w zajęciach w Gminnej Bibliotece w Gogolinie /26.10.2023r./

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

Nauczyciele są prawdziwymi bohaterami, którzy w ciągu całego roku wykonują ogromną pracę. Ich rola nie ogranicza się jedynie do przekazania wiedzy. Nauczyciele często także służą dobrą radą, rozwiązują spory czy motywują swoich uczniów.

Wkrótce obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela – święto to stanowi wyjątkowy moment, który można wykorzystać, aby podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Poniedziałek 29.04.2024