• 105. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

• 10. listopada klasy 5 - 8 uczestniczyły w niecodziennych zajęciach poświęconych 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie ppodstawowe fakty z naszej historii, wysłuchać kilku wzruszających tekstów muzycznych i poetyckich, a także wykonać zadania sprawdzające naszą wiedzę o Polsce. Uświadomiliśmy sobie z całą mocą, że Ci, którzy zginęli za naszą wolność, zasługują na naszą pamięć i szacunek.

Cześć i chwała bohaterom!

• OD JABŁUSZKA DO SOKU - ETAP II

• Meldujemy, iż kolejny etap naszego projektu „ Od jabłuszka do soku”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Krapkowickiego i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże został zrealizowany!

We wtorek 31 października wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach, w trakcie których samodzielnie budowali domki dla owadów. Była to doskonała okazja by wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą w poprzednim etapie projektu. Dzieci pracowały uparcie do samego końca, a łatwo nie było. Dzięki wytrwałości, pozytywnej energii, i pomocy nauczycieli powstały piękne domki dla owadów, z których wszyscy byli bardzo dumni.

Efekty mówią same za siebie!

• "TO JUŻ TYLKO WSPOMNIENIA..."

• „To już tylko wspomnienia – poznanie ciekawych miejsc turystycznych i zabaw plenerowych” – taki tytuł nosił projekt dofinansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i  Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże, a prowadzony od początku tego roku szkolnego w SPSP im. H. Sienkiewicza w Górażdżach. Jego podsumowanie miało miejsce w piątek, 27.10.2023r.

Przygotowywaliśmy się do tego dnia bardzo solidnie. Wychowawcy rozmawiali ze swoimi uczniami o miejscach, które odwiedzili w czasie wakacji i o tym, jak można było ciekawie spędzić wolny czas, bawiąc się na świeżym powietrzu. Potem każda klasa wybrała miejsce, jakie zaprezentuje całej szkole, zachęcając wszystkich do jego odwiedzenia. Kolejnym krokiem było przygotowanie ciekawej prezentacji wybranego miasta, krainy bądź kraju. Wspomogli nas, jak zawsze, nasi niezawodni Rodzice, przygotowując przepyszne tradycyjne potrawy regionalne, będące kulinarną „wizytówką” odwiedzanych przez nas miejsc.

W piątek, już od rana, przygotowywaliśmy wystrój klas, przebieraliśmy się w przygotowane wcześniej stroje, odbywaliśmy ostatnie próby przed występem i zapełnialiśmy talerze i tacki pysznymi potrawami.

Od godziny 10.00, wraz z rodzinami naszych uczniów, zaczęliśmy naszą wakacyjno – wspomnieniową podróż. Dzięki I klasie poznaliśmy lepiej naszą małą ojczyznę – Śląsk; klasa II zaprosiła nas do gorącej Hiszpanii, trzecioklasiści zafundowali nam szum morza i leżakowanie na plaży w Chałupach. Klasa IV zabrała nas na jesienny spacer po dawnej stolicy Polski – Krakowie, a klimat Zakopanego przybliżyła nam klasa V. Szóstoklasiści umożliwili nam zwiedzanie Góry św. Anny, klasa VII udowodniła nam, że „najciemniej bywa pod latarnią”, przybliżając wszystkim uroki Gogolina, a dzięki VIII klasie zwiedziliśmy Kołobrzeg.

To była fascynująca podróż. Po jej zakończeniu udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowaliśmy regionalne piosenki i krótkie prezentacje miejsc, które dopiero co odwiedziliśmy. Następnym punktem programu było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na najciekawszy wakacyjny rodzinny album. Po tych wszystkich atrakcjach zgłodnieliśmy, więc był to najlepszy moment na degustację regionalnych potraw – były naprawdę pyszne! Na koniec – udaliśmy się na szkolne boisko, gdzie graliśmy w przeróżne gry terenowe: było super!

To był wspaniały dzień, dużo się nauczyliśmy i wspaniale spędziliśmy czas, wspólnie pracując i bawiąc się.

Dziękujemy!

Tak wyglądały nasze prace konkursowe. Gratulacje - wszystkie były pomysłowe i wspaniałe.

Wakacyjno-wspomnieniową podróż czas zacząć....

i najlepszy moment - degustacja regionalnych potraw – były naprawdę pyszne!

Na koniec –  graliśmy w przeróżne gry terenowe.

a i jeszcze..... wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na najciekawszy wakacyjny rodzinny album.

BYŁO SUPER!!!!!!