• Ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników

• Uczniowie klasy pierwszej  dziewiątego grudnia zostali pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej. W tym dniu  pani bibliotekarce  złożyli uroczyste ślubowanie.

Pierwszoklasiści z przekonaniem przyrzekały być dobrymi czytelnikami, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominek w postaci książki.

Następnie uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawkę  książek i dowiedziały się, czego one bardzo nie lubią. Z krótkiego filmu dowiedziały się  także o tym, jak powstaje książka.

Od tej pory nowoprzyjęta brać czytelnicza będzie odwiedzać bibliotekę, aby wymieniać wypożyczone książki, zawiązywać przyjaźnie z bohaterami świata fantazji i wyobraźni.

ŻYCZYMY  MIŁEGO   CZYTANIA!

•                     Zabawy z pluszowym misiem.
          • Zabawy z pluszowym misiem.

• Drugiego  grudnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się  spotkanie  uczniów  klas I – III z pluszowym misiem.

Dzieci rozwiązywały zagadki, których bohaterami były niedźwiadki z różnych stron świata. Wysłuchały także recytacji wierszy w wykonaniu uczniów z klasy VII.

Następnie najmłodsi uczniowie SPSP w Górażdżach uczestniczyli w zabawie ruchowej, a później z przygotowanych materiałów (z rolki tektury i pomalowanego szablonu) wykonały wybranego przez siebie misia – Kubusia Puchatka lub Paddingtona.

Wszystkie pluszowe misie, siedząc na honorowym miejscu, uważnie obserwowały jak bawią się ich przyjaciele.

BYŁY Z NICH BAAAAARDZO DUMNE!

• Dawno, dawno temu w Górażdżach było morze

• Dawno, dawno temu w Górażdżach było morze...

Świadczą o tym skały wapienne, a w nich skamieliny.

Na geografii, w klasie 5, uczyliśmy się o powstawaniu skał wapiennych, o tym, gdzie jeszcze w Polsce występują wapienie, o krajobrazie krasowym i …. w przyspieszonym tempie wykonaliśmy swoje własne skamieliny.

• "Polska Złota Jesień "

• Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki Konkursu fotograficznego "Polska Złota Jesień''

I MIEJSCE - Milena kl. III

II MIEJSCE - Julia kl. VII

III MIEJSCE - Anna kl. VIII

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

Pozostałym uczestnikom również dziękujemy za przepiękne zdjęcia oraz wspaniałą galerię, którą można jeszcze przez tydzień podziwiać.

• 11 Listopada - Dzień Niepodległości

• Aby uczcić ten fakt z należytą powagą i dumą cała społeczność Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach zaśpiewała Hymn Polski.

Uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pana Jerzego Koteluka przygotowały również uroczysty apel, podczas którego poprzez komentarz, wiersze i nastrojowe piosenki przypomniane zostały przyczyny utraty suwerenności, lata tęsknoty za nią i nieutraconej nadziei przekazywanej z pokolenia na pokolenie na odzyskanie upragnionej niepodległości.

• Dzień Języków Obcych

•       W tym roku obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych :)

Od rana mogliśmy słuchać na przerwach piosenek w różnych językach, a dla chętnych był Quiz: Czyja to flaga?

Korytarze ustrojone były kolorowymi pracami naszych uczniów!

Mamy nadzieję, że za rok będzie równie kolorowo i ciekawie:)