• WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE

• 26.10.23r. uczniowie klasy pierwszej gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie. Uczestniczyli w zajęciach, które przeprowadziły Panie Bibliotekarki.

Dzieci z ogromną ciekawością oglądały nowoczesną bibliotekę, zbiory literatury dziecięcej oraz dowiedziały się w jaki sposób mogą stać się czytelnikami. Następnie  w skupieniu wysłuchały bajek teatrzyku kamishibai, a później  świetnie bawiły się, słuchając wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie mieli także okazję, by samodzielnie wykonać zakładki do książki.

Pierwszoklasiści, kończąc wizytę, podziękowali Paniom Bibliotekarkom i pociągiem udali się w drogę powrotną do szkoły w Górażdżach.

Wycieczka bardzo im się podobała, obiecali opiekunom, że będą korzystać ze zbiorów tej biblioteki.

• W ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY

• 18.10.2023r. uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli projekt czytelniczy „W świecie wierszy Jana Brzechwy”.

Zapoznali się z wybranymi utworami autora i wykonali pierwsze prace plastyczne prezentujące bohaterów wierszy.

Przed nimi jeszcze kilka spotkań projektowych oraz udział w zajęciach w Gminnej Bibliotece w Gogolinie /26.10.2023r./

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

• Nauczyciele są prawdziwymi bohaterami, którzy w ciągu całego roku wykonują ogromną pracę. Ich rola nie ogranicza się jedynie do przekazania wiedzy. Nauczyciele często także służą dobrą radą, rozwiązują spory czy motywują swoich uczniów.

Wkrótce obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela – święto to stanowi wyjątkowy moment, który można wykorzystać, aby podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

Drodzy nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły!

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,

niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa,

bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,

który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie

- wdzięczni uczniowie SPSP Górażdże

• SPOTKANIE Z AUTORKĄ PANIĄ EWĄ LETACHOWICZ

• Historia bohaterów „Psiej chaty”.

W miniony czwartek (05.10.2023) najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z pisarką Panią Ewą Letachowicz i jej czworonożnym przyjacielem.

Autorka opowiedziała o okolicznościach powstania pięknej książki „Psia chata” i przedstawiła psy (bohaterów lektury), którymi opiekuje się na co dzień.

Później dzieci zadawały pytania, na które otrzymywały od autorki wyczerpujące odpowiedzi.

Pani E. Letachowicz podpisywała zakładki do książek, które uczniowie otrzymali na pamiątkę tego spotkania.

Dziecięce serduszka skradła, obecna na sali, suczka Matylda, którą wszyscy chcieli pogłaskać.

Było bardzo sympatycznie, mamy nadzieję, że wkrótce ponownie się spotkamy.

PANI EWO, CZEKAMY NA KOLEJNĄ CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ!

• DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ

• W piątek 29. września wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę.

W Arenie Gliwice zobaczyliśmy widowiskowy spektakl na lodzie "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza", a później udaliśmy się na wystawę budowli z klocków LEGO.

Zobaczcie, jak spędziliśmy czas