Więcej zdjęć w naszym albumie św. MARCIN 2019
źródło Tygodnik Krapkowicki
Więcej zdjęć w naszym albumie św. MARCIN 2019
źródło Tygodnik Krapkowicki
Dnia 19 listopada 2019r. uczniowie klasy 3., Natalia Glinka, Daniel Skiba oraz Alan Schafhirt pod opieką nauczyciela języka niemieckiego, dzielnie reprezentowali naszą szkołę w dziewiątej już edycji spotkania "Ein kreatives Treffen mit Poesie und Musik in der Gemeinde Gogolin". Konkurs odbył się w przemiłej atmosferze w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. W tym konkursie wszyscy byli zwycięzcami :). Jesteśmy dumni z naszych piosenkarzy!
W RAMACH SPOTKANIA PROWADZONEGO PRZEZ DORADCÓW ZAWODOWYCH Z MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ UCZNIOWIE ANALIZOWALI SWÓJ POTENCJAŁ ZAWODOWY (SWOJE UMIEJĘTNOŚCI PRACY W GRUPIE, POZNAWALI SWOJE MOCNE I SŁABE STRONY, SWOJĄ KREATYWNOŚĆ) ORAZ INNE UMIEJĘTNOŚCI, O KTÓRYCH SAMI NIE WIEDZIELI.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przebiegu warsztatów, a przede wszystkim ze swojej pracy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom którzy przyczynili się do otrzymania tak ważnego Certyfikatu CYBERBEZPIECZNY UCZEŃ.
Aby uczcić ten fakt z należytą powagą i dumą cała społeczność Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach zaśpiewała Hymn Polski. Uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pana Jerzego Koteluka i pani Honoraty Czupry-Horzeli przygotowali również uroczysty apel, podczas którego poprzez komentarz, wiersze i nastrojowe piosenki przypomniane zostały przyczyny utraty suwerenności, lata tęsknoty za nią i nieutraconej nadziei przekazywanej z pokolenia na pokolenie na odzyskanie upragnionej niepodległości.
Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klas I-III przygotowywali stroiki na groby swoich bliskich zmarłych.
Wspólna prca wzbudziła pamięć, o tych co odeszli do wieczności z naszych rodzin. Dało się słyszeć piękne historie o bliskich nam osobach, którzych groby odwiedzimy w najblizszych dniach.
Dzieła jakie udało nam się zrobić w czasie naszych wspomnień zaskoczyły nas samych.
Sami zobaczcie!
Prace konkursowe, czyli różańce wykonane z różnych materiałów złożyło 11 uczniów naszej szkoły.
Komisja oceniła wykonane różańce wyłaniając najpiękniejsze - 3 listopada 2019 r. podczas krótkiego apelu zostały przedstawione wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.
Oto wyróżnione prace i ich autorzy:
I miejsce –Tobiasz Szneider kl. III
II miejsce- Marcin Kozubek kl.V
III miejsce Natalia Glinka kl. III, Julia Glinka kl. III, Emilia Gałecka kl. I, Tomasz Wojtala kl.I
Wyróżnienia:
Daria Brodowicz kl.III
Lena Kubiczek kl. II
Kinga Stanik kl. IV
Daniel Skiba kl.III
Denis Nowak kl. VII
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
W Poniedziałek 04.11.2019r. o godzinie 18.30 zapraszamy członków Rady Rodziców z wszystkich klas na zebranie.
Na zebraniu będziemy ustalać bieżące sprawy związane z przygotowaniami do św. Marcina, św.Mikołaj oraz Jarmarku. Prosimy wszystkich o przybycie.
Z okazji Dnia Nauczyciela, organ prowadzący szkołę czyli zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże wraz z panią Dyrektor zaprosił wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły na uroczyste spotkanie. Podczas uroczystości zostały przyznane Wyróżnienia Dyrektora Szkoły oraz Nagrody Prezesa.
„W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię…”
Najpierw były rozważania, zastanawianie, analizowanie. W końcu decyzja zapadła: jedziemy!
Zebraliśmy czterdziestu odważnych i ruszyliśmy.
Wyjechaliśmy 8.10. o 10.00, no i zaczęło się…
Jechaliśmy, jechaliśmy, jechaliśmy, czasami nawet przekraczaliśmy 40 km/h, po czym znowu: jechaliśmy, jechaliśmy… Ale wreszcie dotarliśmy do celu, czyli do Srebrnej Góry w Górach Stołowych.
Po rozlokowaniu się w pokojach – ruszyliśmy na spływ pontonowy. Dla większości uczestników był to pierwszy raz, kiedy mogli doświadczyć tego rodzaju sportu. Wielu też musiało pokonać swoje lęki, z czego potem mogli być naprawdę dumni. Nysa Kłodzka, jej załomy, złocące się liście na drzewach, rosnących wzdłuż jej brzegów, dostarczały niesamowitych wrażeń!
Jeden z członków wyprawy zapragnął jeszcze sprawdzić temperaturę wody w rzece i jej głębokość, co mu się skutecznie udało wprowadzić w czyn.
Po wyjściu na brzeg wsiedliśmy do urokliwej kolejki turystycznej i pojechaliśmy do tajemniczej Twierdzy szyfrów, gdzie czekały na nas trudne zagadki do rozwiązania, groźne i niesamowite miejsca: musieliśmy naprawdę wspiąć się na wyżyny intelektu, żeby przejść z pokoju do pokoju, a było ich aż sześć! Ale daliśmy radę!
Po powrocie do pensjonatu, zjedzeniu pysznej pizzy oraz lodów, zmęczeni, ale szczęśliwi, udaliśmy się na wieczór filmowy.
Następnego dnia czekały nas nowe wyzwania.
Po śniadaniu udaliśmy się na Tarasy „Sokółki”, gdzie pod okiem profesjonalistów przeszliśmy krótkie szkolenie, po czym zapięci w uprzęże i z kaskami na głowach zjeżdżaliśmy na tyrolce. I znów – wielkie wyzwanie, przełamywanie oporów, lęków i strachów, ale podołaliśmy! Trzeba jeszcze koniecznie dodać, że naszym zjazdom towarzyszyły niesamowicie piękne widoki – nad nami, pod nami i wokół nas…
Jeśli myślicie, że to był koniec wrażeń przewidzianych na ten dzień, to jesteście w błędzie!
Po pokrzepieniu się kubkiem gorącej herbaty, kolejne szkolenie, uprzęże i kaski (tym razem, po wcześniejszych doświadczeniach, zachowywaliśmy się już jak prawdziwi profesjonaliści…) i ruszyliśmy na ściankę wspinaczkową. Po tym wszystkim - wszelkie sporty ekstremalne – to dla nas nie nowina!
Te zajęcia przekonały nas, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że należy zawsze wierzyć w siebie i nie bać się trudności.
Po pysznym obiedzie, nie tracąc czasu, pod przewodnictwem XVIII – wiecznego pruskiego oficera, zwiedzaliśmy obronną twierdzę, poznając jednocześnie blaski i cienie życia ówczesnych żołnierzy.
Trochę już zmęczeni górską wspinaczką i ogłuszeni wystrzałami z pistoletów, udaliśmy się na ognisko, gdzie, po armatnim wystrzale, na świeżym powietrzu- zjedliśmy kolację.
Ten dzień był naprawdę niesamowity, a noc po nim – również pełna wrażeń.
Rano, wszyscy nadal cali i w jednym kawałku, po przetestowaniu działalności i sprawności tutejszej nocnej pomocy medycznej, byliśmy gotowi na kolejne wyzwania!
Tym razem musieliśmy podołać miejskiej grze terenowej „10 srebrnych talarów”, które musieliśmy odnaleźć, pokonując wiele kilometrów, rozwiązując zagadki i posługując się mapą, a także nawiązując kontakty z mieszkańcami Srebrnej Góry.
Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, zjedliśmy obiad, spakowaliśmy się i czekaliśmy na autokar. Czekaliśmy, czekaliśmy…, aż się doczekaliśmy.
Do domu dojechaliśmy słabi ciałem (te wszystkie przebyte na własnych nogach kilometry dały nam popalić), ale silni duchem!
Ta wycieczka wiele nas nauczyła: poznaliśmy Srebrną Górę i okolice, doświadczyliśmy ekstremalnych przeżyć, dowiedzieliśmy się o sobie, że jesteśmy w stanie pokonać własne lęki, jeśli uwierzymy w siebie i mamy wsparcie przyjaciół.
Warto dodać jeszcze na koniec, że doskonale się zintegrowaliśmy – na wycieczce bowiem byli uczniowie z klas: III, IV, V, VI, VII i VIII Publicznej Stowarzyszeniowej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorażdżach, co udowodniło, że różnica wieku uczestników nie była dla nas żadną przeszkodą, a wręcz przeciwnie – Ci najmniejsi – często okazywali się naprawdę WIELCY!
I na koniec – nasze wycieczkowe hasło: „Bardzo nam się podobało, ajajajaj! Fajnie było, ale mało, ajajajajaj!”
W dniach od 25-27 września nasi starsi uczniowie zostali zaproszeni na IV Dni Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w gminie Gogolin. Była nauka, był śpiew, była zabawa, były nagrody - było super!
Cieszymy się już na powtórkę w przyszłym roku.
Opłata za obiad w październiku wynosi 132,00 zł
( 22 dni x 6,00 zł)
prosimy o dokonanie wpłaty na konto szkoły
Stowarzyszeniowa Publiczna szkoła Podstawowa
ul. Chorulska 5
47-316 Górażdże
84 1050 1487 1000 0023 3046 6034
ING BANK ŚLĄSKI
tytułem: imię i nazwisko dziecka, obiady "miesiąc"
27 września spotkaliśmy się na tradycyjnym już ŚWIĘCIE PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Jak co roku nie zabrakło rozgrywek sportowych z ziemniakiem w roli głównej. Liczny udział brały dzieci wraz z rodzicami w konkursie na figurkę oczywiście z ziemniaków ale nie tylko również z innych warzyw i owoców były bardzo pomysłowe. Oczywiście nie zabrakło pysznych kiełbasek i ziemniaków smażonych przy ognisku.
Dziękujemy wszystkim za bardzo miłą atmosferę i świetna zabawę.
Jak co roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w Gminnych dożynkach w Kamieniu Śląskim. W ciepłe niedzielne popołudnie 9 września 2019 roku dołączyliśmy do barwnego korowodu ubrani we własnoręcznie wykonane stroje Jaskiniowców prezentując naszą pracę konkursową - Kamienny rower ;). U celu pochodu, w parku zamkowym mogłyśmy podziwiać przepiękne korony, poczęstować się przekąskami oraz posłuchać muzyki. Było bardzo miło :)
Znów za rok - wakacje...
To prawda. Jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń.... No i jeszcze kilka kolejnych miesięcy i ... znów: WAKACJE!
Ale na razie - zaczęła się nasza szkolna rzeczywistość. Nadszedł wrzesień, zadzwonił pierwszy dzwonek i wszyscy w komplecie, zwinni, zwarci i gotowi, stawiliśmy się, punktualnie o godzinie 9.00, w naszym kościele na mszy świętej.
Następnie, w tradycyjnym korowodzie, na czele z pocztem sztandarowym, udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej uroczyście przywitaliśmy naszych najmłodszych kolegów, którzy w tym roku szkolnym zaczynają swoją edukacyjną przygodę.
Po tym, jak pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i otrzymali rogi obfitości (które z pewnością osłodziły im ten pamiętny dla nich dzień...), udaliśmy się na spotkania ze swoimi wychowawcami i kolegami - NARESZCIE!
NARESZCIE - szkoła! NARESZCIE - koledzy! NARESZCIE... - koniec wakacyjnej nudy! :)
Zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze zebranie w tym roku szkolnym w poniedziałek 09.09.2019 o godzinie 17.30.
Powered by aSc EduPage