• Realizacja - marzec 2024

• #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Z substancją żrącą i niebezpieczną należy obchodzić się bardzo ostrożnie.
          Ze szczególną ostrożnością młodzi przyrodnicy sprawdzali, jak płyn do dezynfekcji toalet wpływa na białko kurze.
          Zaskoczył ich nie tylko sam zapach, ale również to, jak w ciągu chwili zmienił się wygląd białka.
          Do przeprowadzenia eksperymentu posłużyły akcesoria zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości: fartuchy, deseczka i nóż.

Uczniowie klasy 4 i 5 uczyli się odbijać sposobem dolnym w piłce siatkowej. Do zdjęć wykorzystano aparat z L.P.

Wykorzystanie Hendichefa na lekcjach techniki - robimy naleśniki.

Na zajęciach wyrównawczych uczniowie klasy I i II zrobili sesję fotograficzną wykorzystując aparat zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Pierwszoklasiści mieli okazję wypróbować nowy projektor do wyświetlania bajek. Wykorzystano przy tej okazji statyw pozyskany w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy drugiej tradycyjnie obchodzili Dzień Kobiet. Uwiecznili to święto wykorzystując aparat zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Chłopcy z klasy 4 stanęli dziś na wysokości zadania, a nawet jeszcze wyżej 💪. Przygotowali Nam, Sofiyi i nie, wspaniały pokaz magii. To święto kobiet zapamiętamy na długo również dzięki temu, że mogliśmy te niezapomniane chwile uwiecznić aparatem fotograficznym pozyskanym przez naszą szkołę w ramach "Laboratoriów Przyszłości". 👍

Młodsi uczniowie na kółku plastycznym wykonali samodzielnie roślinne kompozycje w słoikach. Po odpowiednim ułożeniu podłoża sadzili roślinki oraz  udekorowali kompozycje mchem i innymi skarbami natury. Kolejne etapy tworzenia ogrodu w słoiku były dokumentowane za pomocą aparatu fotograficzne pozyskanego w ramach "Laboratoriów Przyszłości".

Klasowa hodowla

Młodzi biolodzy z klasy piątej poznając królestwo protistów, założyli swoją własną hodowlę.
          W niewielkim słoiku udało się wyhodować przeurocze, niewidzialne „gołym okiem” pantofelki. A podglądanie umożliwił nam mikroskop zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Lekcja kleksografii

W klasie 6, poznając gromadę ptaków, lekcja biologii zamieniła się w lekcję ponownej nauki pisania. Tym razem w ruch poszły ptasie pióra, którymi kiedyś wszyscy pisali. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste, ale kleksy mogą być nawet urocze.
          Oczywiście, sprawdziliśmy, jak wygląda fragment pióra pod mikroskopem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zajęcia sportowe z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Mierzymy, ważymy, liczymy.
          Uczniowie klasy drugiej podczas nauki jednostek miar i wag wykorzystali Hendichefa. Robot kuchenny posłużył nam do przygotowania zimnej porcelany.

Realizujemy zadania z NPRC. Uczniowie klasy VI  wykonywali prace na podstawie lektury "Mazurscy w podróży".Utrwalili to aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.