• Realizacja - październik 2023

• #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Dzień Edukacji Narodowej był w tym roku świętowany nieco inaczej. Wszyscy pracownicy szkoły wraz z uczniami spędzili go w szkolnym ogrodzie przy wspólnych zabawach i pieczeniu kiełbasek. To wydarzenie zostało udokumentowane zdjęciami z aparatu fotograficznego.

Dzień Chłopaka to ważny dzień. Dziewczyny z klasy VIII postanowiły upiec dzięki nowemu sprzętowi kuchennemu pyszne muffinki dla swojego kolegi. Najpierw praca a potem piknik w szkolnym ogrodzie. Dobrze, że pogoda dopisała.​​​

Mitoza i mejoza
          To dzięki podziałom komórkowym rośniemy i rozwijamy się. Ósmoklasiści poznali zawiłości podziałów komórkowych i obserwowali różne stadia podziału komórek stożka wzrostu cebuli. Obserwacja preparatu trwałego przez mikroskop z Laboratoriów Przyszłości. Udało nam się też obraz przenieść na duży ekran.

To warto zobaczyć!
          Świat niewidoczny „gołym okiem” nie przestaje zaskakiwać uczniów klasy szóstej.
          Podczas lekcji powtórzeniowej oglądali oni tkankę mięśniową poprzecznie prążkowaną oraz stułbie - jedno z najprostszych zwierząt tkankowych. Posłużył do tego mikroskop z Laboratoriów Przyszłości. Udało się też obraz wyświetlić na komputerze.
          Mikroświat w makro obrazie!

Uczniowie klasy VI zapoznali się z programem Tinkercad Autodesk oraz zaprojektowali własne breloczki do kluczy. Do wydrukowania projektów wykorzystaliśmy drukarkę 3D MakerBot Sketch zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Zajęcia kulinarne w kl. VI z wykorzystaniem robota kuchennego  Hendichef

Klasa 7 tworzy wydruki 3D na drukarce 3D

Na lekcji fizyki uczniowie klasy 8 wykonywali doświadczenia wykorzystując pomoce zakupione w ramach projektu Laboratorium Przyszłości (zestaw optyczny, fartuchy).

Uczniowie klasy 3 opanowali umiejętność korzystania z przepisów kulinarnych. Dzięki nowemu sprzętowi kuchennemu upiekli wspaniałe ciasto marchewkowe .

Przyszedł czas na mieszaniny jednorodne. Powstały perfumy pięknie pachnące cytrusami 🍊🍋🍍🥭. Zadbaliśmy o bhp zakładając fartuchy z Laboratoriów Przyszłości.

Na chemii przygotowaliśmy zdrowe mieszaniny niejednorodne. Pracowaliśmy w fartuchach zakupionych dzięki Laboratoriom Przyszłości

Zajęcia kulinarne na technice będzie miała Kinga co tydzień z wykorzystaniem Hendichefa. Dzisiaj odbyły się pierwsze - chlebek bananowy

Papier czerpany wykonała kl.5 na lekcji techniki. Uczniowie wykorzystali Hendichefa, stolnicę i wałek.

Gofry, lody, owoce i bita śmietana. Takie pyszności były na zajęciach w klasie I. Pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych,a także samodzielnie udekorowali gofry. Podczas pracy wykorzystano podkładki zakupione dzięki Laboratorium Przyszłości.

Sprzęt zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Zrealizowano 12 h lekcyjnych.