• Realizacja - luty 2024

• #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klas 6 i 7 wykonywali piramidy dwójkowe, trójkowe i czwórkowe. W miłej atmosferze nabywali kompetencje współpracy pomiędzy sobą.

Natomiast uczniowie klasy 4 i 5 ćwiczyli równowagę i koordynację ruchową. Na zdjęciach uczniowie kozłujący piłki i kręcący obręczami.

Na lekcji chemii klasa ósma wykonywała modele cząsteczek węglowodorów. Efekty naszej pracy mogliśmy uwiecznić dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości 📷

Złapaliśmy ryby!

Ryby - to fascynująca gromada zwierząt!
          Poznawaliśmy dzisiaj ich przystosowania do życia w wodzie.
          Dwa wypatroszone pstrągi wzbudziły wiele emocji podczas zajęć laboratoryjnych, oczywiście przeprowadzonych w ochronnych fartuchach z projektu "Laboratoria Przyszłości".
          Dodatkowo dowiedzieliśmy się, jak zbudowana jest rybia łuska oglądając ją pod mikroskopem również z projektu "Laboratoria Przyszłości".

Wykorzystanie Hendichefa na zajęciach kulinarnych z kl. VIII

Finał eliminacji miejsko- gminnych w tenisie stołowym.

8 lutego 2024 uczniowie klasy 3 w czasie balu karnawałowego przygotowywali poczęstunek wykorzystując stolnice zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.  Nauczyli się, że udekorowane stoły sprzyjają łasuchom.

Zdrowy styl życia i …. sałatki owocowe.
          Podczas zajęć WDŻ w kl. 5 nie tylko rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia, ale zasady te zastosowaliśmy w praktyce. Jedna z zasad jest właściwe i zdrowe odżywianie. Przygotowaliśmy więc sobie kolorowy, owocowy podwieczorek. Podczas przygotowania sałatki użyliśmy deseczek i noży zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
          A kolorowe sałatki smakowały wyśmienicie😃

W szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i poznali twórców książki. Następnie złożyli przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe  dyplomy. By utrwalić to wydarzenie skorzystaliśmy z aparatu pozyskanemu z projektu "Laboratoria Przyszłości".

Na lekcji fizyki klasa 8 budowała obwody elektryczne oraz sprawdzała użyteczność baterii wykorzystując do tego fartuchy i aparat fotograficzny z projektu "Laboratoria Przyszłości".

W stacji krwiodawstwa ...

klasa 7 już wie, co to jest transfuzja krwi i kto jest uniwersalnym dawcą krwi a kto biorca.
          Praca w laboratorium obyła się bez rozlewu krwi, ale z zachowaniem środków ostrożności i ochrony, czyli w naszych fartuchach z "Laboratoria Przyszłości".

Klasa siódma na lekcji chemii wykonywała modele atomów pierwiastków chemicznych " z niczego". Do wykonania zdjęć wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"😊