• Realizacja - listopad 2023

• #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

Biuro Analiz Listów w Butelkach

Angaż z Tajnego Laboratorium Biura Analiz Listów w Butelkach spłynął na młodzież siódmej klasy nagle i nieoczekiwanie. Praca okazała się być  żmudna, ale rozwiązywanie kolejnych zagadek detektywistycznych przyniosło nie dość, że mnóstwo satysfakcji, to jeszcze sporo wiedzy o Morzu Bałtyckim.
          Jak na Laboratorium przystało praca w stroju typowym dla laboranta i udokumentowana aparatem zakupionych dzięki Laboratoriom Przyszłości.

Uczniowie klasy 3 na zajęciach lekcyjnych mieli okazję korzystać ze stolnicy i desek oraz noży zakupionych z projektu.  Dzięki sprzętowi przygotowali pyszne gofry.

10.11 uczniowie klasy 8 omawiali na języku mniejszości narodowej - języku niemieckim jak zorganizować imprezę urodzinową oraz jak ją uwiecznić i opisać, by w przyszłości móc powspominać szczęśliwe chwile. Do tego posłużył nam aparat zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na kolejną lekcji mieliśmy część praktyczną i zaprojektowaliśmy listopadowe urodziny w tematyce filmowej.

Na chemii badaliśmy właściwości metali. Doświadczenia przeprowadzaliśmy w fartuchach zakupionych ze środków Laboratorium Przyszłości😊

Do najmłodszych uczniów naszej szkoły przybyły dziś 3 misie.
          Swoją obecnością uświetniły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć pamiątkowe zdjęcia aparatem otrzymanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykonała Alicja z klasy VI.

Na chemii badaliśmy skład powietrza. Pracowaliśmy zachowując zasady bezpieczeństwa dzięki fartuchom zakupionym    w ramach projektu Laboratoria Przyszłości😊