Laboratoria Przyszłości

        • Realizacja - czerwiec 2026

        • Fajnie być dzieckiem!
          Dzisiaj klasa 6 musiała "zasłużyć" na słodkie prezenciki. Tratwa na wzburzonym morzu czy wspólne przeniesienie piłeczki do kubeczka, a także ciasteczka z wróżbami okazały się fajną zabawą, a przy okazji dowiedzieliśmy się,  że tylko zgodna współpraca przynosi efekty! Te miłe chwile mogliśmy uwiecznić dzięki aparatowi fotograficznemu z projektu Laboratoria Przyszłości! 👍

          We wtorek uczniowie klasy II przeżyli parę przygód z Cudaczkiem-Wyśmiewaczkiem.
          Podczas zajęć bibliotecznych wykonali szereg zadań, by lepiej poznać bohatera lektury Julii Duszyńskiej. Pracy było wiele, a wszystko utrwaliliśmy za pomocą aparatu fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości.

          Dziś uczniowie klasy 3 mogli poczuć przedsmak lata! 🍓🍌🥝

          W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” dzieci przygotowały pyszne koktajle owocowe. Korzystając z urządzenia wielofunkcyjnego Hendi Chef oraz desek do krojenia zakupionych w ramach projektu, samodzielnie kroiły owoce, poznawały zasady bezpiecznej pracy w kuchni i tworzyły zdrowe, pełne witamin napoje.

          Zajęcia były nie tylko smaczną przygodą, ale również doskonałą okazją do rozwijania praktycznych umiejętności, współpracy oraz promowania zdrowego stylu życia.

          Było kolorowo, zdrowo i bardzo wakacyjnie! ☀️

          Zdrowe śniadanie w klasie 3 🍎🥗

          Dzisiaj uczniowie klasy 3 uczestniczyli w półrocznej akcji „Zdrowe śniadanie. Samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne przekąski, poznając zasady prawidłowego odżywiania.

          Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”- noże i deski do krojenia, które pomogły uczniom w przygotowaniu posiłków.

          Było zdrowo, smacznie i bardzo kreatywnie!

          Na lekcji języka niemieckiego w klasach 4 i 6 uczniowie mieli okazję połączyć naukę z kreatywnością,  tworząc gniotki. W trakcie zajęć uczniowie poznawali niemieckie słownictwo,  związane z materiałami i składnikami,  z których wykonali gniotki,. Po zakończeniu tworzenia gniotków, uczniowie zaprezentowali swoje prace, opowiadali ,jakie materiały wykorzystali i jakie mają kolory i formy,  co dodatkowo  rozwijało ich  umiejętności  językowe. 
          Wszystko utrwaliliśmy za pomocą aparatu fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości.

          Na lekcji języka niemieckiego poświęconej tematowi "Vatertag" uczniowie klasy 4 i 2  mieli okazję  stworzyc laurki dla swoich tatusiów.
          W trakcie tworzenia laurek uczniowie nauczyli się  niemieckich zwrotów, które oddawały ich emocje,  wdzięczność i radość.  To byla wspaniala okazja, aby połączyć twórczość z nauką języka niemieckiego  w ciepłej,  pewniej miłości atmosferze

          Dzisiaj uczniowie klasy 1 przygotowali pyszny koktajl owocowy. Do jego wykonania wykorzystali świeże owoce, a także sprzęt Hendi Chef zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

          Na świetlicy dzieci bawiły się  kolorowym piaskiem kinetycznym, który same przygotowały. Odbijały figury i rece na piasku, obserwując,  jak można z produktów naturalnych stworzyć świetną  zabawę. 
          Później z tego piasku wykonały gniotki, które mogły zabrać do domu.
          Zajęcia byly pewne kreatywności i radości,  a dzieci cieszyły się ze mogą samodzielnie stworzyć cos wyjątkowego.  To byla doskonała okazja  do nauki przez zabawę i odkrywania mozliwosci, jakie dają naturalne materiały, a także do rozwijania zmysłów , poprzez różnorodne faktury i kolory.
          A wszystko utrwalilismy  za pomocą aparatu  fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości